Dzieci w internecie

dzieci-w-internecieDzieci coraz częściej korzystają z internetu w domu, do którego ma dostęp prawie każe gospodarstwo domowe. Nie każde dziecko jednak wie, jak być bezpiecznym w sieci. Oczywiście, rodzice mówią im, żeby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie wysyłać im swoich zdjęć, ale czy to jest wystarczające? Na pewno nie! Hakerzy ciągle tworzą nowe wirusy, a także strony, które instalują na komputerze niebezpieczne aplikacje.

Z pewnością należy zachować spory dystans przed tym, co umieszcza się w sieci, bo może się to skończyć bardzo źle, ale trzeba też uważać na to, na jakie strony wchodzi dziecko i co na nim robi. Można samodzielnie założyć blokadę rodzicielską oraz zainstalować antywirusa, ale są to rozwiązania albo bezpłatne i beznadziejne, albo płatne i bardzo drogie dla przeciętnego użytkownika internetu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego pakietu bezpieczeństwa, który jest udostępniany przez dostawców internetu. Takie pakiet nie kosztuje dużo, niektóre pakiety kosztują zaledwie kilka złotych miesięcznie, a często w promocji przez pierwsze miesiące jest dostępny zupełnie za darmo.

W takich pakietach znajduje się też program kontroli rodzicielskiej, dzięki temu niepożądane treści są blokowane. Dziecko nie wejdzie więc na strony porno, ani też nie wejdzie na strony dotyczące narkotyków. Jest to najbezpieczniejszy i najpewniejszy sposób na zaopiekowanie się własnym dzieckiem w internecie. Warto takie rozwiązanie wybrać, bo nie kosztuje ono wiele, a na pewno się opłaca i sprawia, że rodzice w końcu mogą spać bezpiecznie.

  Idealna pralka Hotpoint Ariston - jak rozwiązać błąd F5 i cieszyć się czystą odzieżą?